Гифови

Магазин

Претставничка на Филипини избрана за “Мис универзум” за 2018 година

24-годишната Катарина Греј, мисицата на Филипини, вчера беше избрана за Мис…

Елени дојдоа на шопинг во локална продавница

Интересна случка од американскиот град Форт Колинс во сојузната држава Колорадо, во која женка елен…

Питоните немаат шанса против камбоџиските деца

Додека ние се плашиме дали нашите деца ќе ги касне комарец или болва од некое куче или маче…

Слики

Кога имеме добар мотив, ништо не може да не запре!

– Ај дојди! – Тешко злато, има многу снег! – Сама сум дома…

Колку брзо растат децата…

Како вчера да беше…

Ловот дефинитивно е спорт!

Особено кога ќе снемаш муниција а пленот е сѐ уште жив

Видеа

На прв поглед, обична работна маса…

Никој не се ни надеваше дека под една ваква, на прв поглед нормална работна маса во кујната

Комична рекација на бебе кое го гледа трејлерот за “Кралот лав”

Таткото снимил видео на кое неговиот син прави интересни реакции на трејлерот

Кога ќе порачаш штипки од Алиекспрес

Девојка во Русија порачала штипки преку кинеската популарна страница за е-трговија, Алиекспрес

Неверојатен трик со меур од сапуница

Типов прави извонреден трик со меур од сапуница со торнадо од Бутан превртено наопаку во него кое гори.

Во аут

Извлечени паровите за осминафинале од Лигата на Шампионите

Пред малку во Нион заврши ждрепката за осминафинале од Лигата на Шампионите…

И фудбалските натпревари знаат понекогаш да бидат досадни

Битно е да знаете како да се справите со досадата…

Мрсно

Вицотека

Гулаби

Седат двајца пензионери во парк и едниот му вика на другиот:

Мој термин

Му се јавува медицинска сестра на пациент и му вика: – Ало господин Стојче!?

Нов претседател на селската задруга

Во едно село, се ближат избори за нов претседател на селската задруга, па Вуле бакалот и вика на жена му

Итриот швалер и валканите кондури

Бизнисмен оди кај швалерката на пладневен секс, и после некое време се буди а надвор е веќе мрак.