Она кога гол има дупло значење…

Да не знаеш зошто сите викаат гооооол…

Како кучето мое нигде нема друго

Фати на спортска и си купи Југо…

Кои се коњите овде?

По реакцијата на луѓето кои се обложуваат на трка на коњи…

А сите се истрчавме…

Сликата и видеото на која младо момче пуши цигара на фудбалскиот натпревар во Турција…

Лош начин родителите да дознаат за твоите лоши навики…

Интересна случка од фудбалски натпревар во Турција…

Меси си меси ли меси…

Покрај тоа што е дури пет пати избран за најдобар фудбалер на планетава…

Како газдата на Јувентус, Андеа Ањели, штеди пари за купување на Де Лигт

Интересна фотографија се појави на социјалните мрежи на која газдата на Јувентус…

Атлетичар “се изгуби” за време на трката и почна да ја слави победата

Етиопскиот атлетичар Хагос Гебривет, на трката на 5000 метри…

Фанови на Ајакс дали се слушаме!?

Од готово – вересија…

Мајсторе да не ја згреши нивата?

Кој рече дека ракија, фудбал пролетно орање не оделе заедно!?

Кога ќе и порачаш на баба ти да ти купи копачки за роденден

А баба ти најдбро знае дека хоммејд е три пати подобро од купечко…

Реклама на денот!

На влашки начин…

Фановите на Јувентус во исчекување на враќањето на Роналдо после повредата

Мечот со Ајак ќе се одигра за нешто повеќе од една…