Еве зошто жена му му забранила да гледа фудбал!

Само хејтерите ќе речат дека беше намерно…

Не му е лесно и на Сари…

Реметот за тренерот на Челзи, Маурицио Сари, не запира откако голманот Кепа…

Канте ја собра пајажината помеѓу нозете на тројца фудбалери на Тотенхем

Канте постигна феноменал гол на натпреварот против…

После видеово, да не слушнеме некој да се пожали дека му е ладно!

Ултрас во години на италијански Лече, им покана на сите на стадионот…

Кладилничарски предизвик

Утешна награда на еден просечен кладилничар

Еден од најубавите голови постигнати со ефе на Дибиров

Рускиот ракометар на нашиот ракометен клуб “Вардар”, Тимур Дибиров

Она кога добиваш дојава од прва рака

Заинтересираните пишете ни во инбокс!

Судијата му даде црвен картон на голманот додека ВАР-системот цркна!

Со стартот кој го нарави голанот, покрај тоа што доби црвен картон…

Никогаш не му врти грб на непријателот!

Животна лекција потврдена и на еден кошаркарски натпревар