Роботите ја презедоа власта во Алиекспрес

Една од најпопуларните онлајн продавници во светот, Алиекспрес, 70% од работата во својот “паметен” магацин ја извршува со помош…

Енрике Иглесијас се опушти малку повеќе на сцената со една негова обожавателка

Еден од најпопуларните латино пејачи на денешницата, Енрике…

Еволуцијата на телевизорите од 1920 година па сѐ до денес

Низ оваа видео ретроспектива можете да погледнете триесет различни видови…

USB флеш уред со фингерпринт

Речиси сите паметни телефони денес, вклучувајќи ги и нискобуџетните, имаат скенер за отпечатоци на прсти…

Финалната сезона на Игра на Тронови официјално започнува во април 2019

Денес HBO, на родост на сите фанови, конечно објави…

Руска музичка фонтана во Виетнам

Погледнете ја неверојатната музичката фонтана која се наоѓа во забавниот парк “Винпеар” во Фу Квоц (Виетнам).

Spice Girls ги распродадоа влезниците за британската турнејата за само еден ден

Членови на британската музичка група Spice Girls, направија…

Крајот на светот!

Во туристичкиот град Скаген во Данска може да се види еден неверојатен природен феномен…

Погледнете како изгледа да се возите со воз во Јапонија при брзина од 350 km/h

Еден од патниците во возот направил мал експеримент поставувајќи четири предмети…

Џеј Ло ги запали социјалните мрежи!

49 годишната холивудска актерка и пејачка Џенифер Лопез, ги запали социјалните мрежи со новата фото сесија за насловната страница…

Кинез живеел цела една година со лажица во грлото!

Докторите од општата болница во кинеската провинција Ксинџијанг, биле шокирани кога дваесет годишно момче дошло…

Биди дел од “Пријателите” и уживај цел животот!

Иако ТВ серијата „Пријатели“ заврши пред 14 години (се емитуваше од 1994 до 2004 година), таа сѐ уште…

Најмалата дива мачка во светот

Латинското име на оваа најмала дива мачка на светот е Prionailurus rubiginosus. Оваа мачка живее само на две места на планетата…

Промовирана новата песна на Тоше Проески со наслов Secret Place

Дури и по 11 години од неговата смрт, повторно имаме можност да слушнеме досега необјавени песни од него…