Елса и Ана во нова авантура во вториот дел на „Frozen“

На воодушевување на младата публика, а и на возрасните љубители…

GP и Steffonator после книгата, снимија и заедничка песна

Познатите македоски јутубери GP и Steffonator снимија…

Еве како ќе изгледаше Нео ако Вил Смит се нафатеше да глуми во “Матрикс”

Дека актерите не секогаш го прават правилниот избор…

Најнеобичен и најубав јавен тоалет во Норвешка

Скандинавскиот регион е познат по својата прекрасна природа, пријателски луѓе…

Најчудната врста на грозје што некогаш ќе ја видите

Јабутикаба е бразилско грозје чии цветови и плодови растат директно на стеблото…

Топ 11 места кои се забранети за посетители

Љубителите на патувањата кои сакаат да ги исполнуваат пасошите со печати…

10 годишно девојче кое изгледа како баба

Десет годишно девојче од Камбоџа по име Бо Ракчинг, поради вродена многу ретка болест…

Руско сирење богато со витамини (особено со железо)

Добар производител секогаш води грижа за своите клиенти…

Луа – паметни саксии за вашите цвеќиња

Конечно еден поинаков и многу интересен концепт на саксии за сите љубители на цвеќињата…

Руски плагијат на “Боже чувај ја од зло” на нашиот Тоше

Руската музичка група “ЗЕМЛЯНЕ” ја “украде” една од најубавите песни…

Сите сакаме да ги јадеме ама појма немаме дека вака растат

Кикириките се по потекло од јужна Америка и припаѓаат на семејството мешунки…

Најновиот Спајдермен заработил 580 милиони долари за само 10 дена

Последното продолжение на Спајдермен од филмскиот…